Madrid Longboards

Nazwa Madrid była ikoną przemysłu skateboardowego od czadu kiedy ktoś po raz pierwszy zdecydował połączyć ze sobą cztery kółka i kawałek drewna. Jerry Madrid skutecznie przesiadł się z surfowania na skateboarding zanim przyszła na to moda. Od tamtego czasu Madrid Pro Designs przekształcił się w jednego z czołowych producentów desek na świecie.

Jerry Madrid zaczynał nadawać kształt swoim deskom w garażu swoich rodziców w Norwalk California. Skateboarding jest pochodną surfowania, więc kiedy nie było fal Jerry cieszył się jazdą po ulicach zamiast na wodzie. Nic dziwnego, że swoją pasję kształtowania desek surfingowych przekierował na skateboardy. Jerry Madrid zaczął produkować skateboardy z włókna szklanego w późnych latach 60tych. Wypuścił na rynek deski o różnych rodzajach laminatów i o wielu kształtach.

Od tego czasu Madrid skateboards wyewoluowało w Madrid Pro Designs, oraz w pełni zasłużyło na swoją nazwę i markę w przemyśle skateboardowym i surfingowym. Madrid Pro Desings wciąż używa tych samych tradycyjnych przepisów na doskonałe deski z kilkoma nowoczesnymi poprawkami tu i tam.